wtorek, 4 grudnia 2012

Stylowe latanie
Finnair i Marimekko rozpoczynają designerską współpracę. Linie lotnicze Finnair oraz fińska firma wzornicza Marimekko jednoczą siły, by umilić podróżującym loty w ramach nowo rozpoczętej współpracy w zakresie designu.

Poprzez naszą współpracę pragniemy pokazać, jak design może przyczynić się do lepszego samopoczucia
ludzi w różnych sytuacjach życiowych.

Wiosną 2013 roku do wszystkich samolotów Finnair zawita oparta na znanych wzorach Marimekko kolekcja tkanin i zastawy „Marimekko for Finnair”. Kolekcja ta została specjalnie zaprojektowana tak, by zapewnić pasażerom nowe, miłe wrażenia wizualne oraz dotykowe,jednocześnie zmniejszając emisję linii lotniczych dzięki zastosowaniu lekkich materiałów.Ponadto dwa spośród samolotów dalekiego zasięgu linii Finnair zostaną pomalowane według projektu opartego na wzorach Marimekko. Już teraz Airbus A340 ozdobiony znanym kwiatowym wzorem Unikko z 1964 roku autorstwa Maiji Isoli obsługuje loty Finnair między Helsinkami i miastami w Azji, a na wiosnę 2013 roku dołączy do niego kolejny samolot w barwach Marimekko.

„Linie Finnair od dawna przywiązują dużą wagę do wzornictwa, a dzięki tej współpracy możemy uwzględnić design w naszych usługach w zupełnie nowy sposób” – mówi Mika Vehviläinen, prezes Finnair. „Pragniemy być liniami lotniczymi kojarzonymi z dobrym designem oraz zapewnić naszym klientom wyjątkowe wrażenia, oddziałując na wszystkie pięć zmysłów. Współpraca z Marimekko jest ważnym krokiem na drodze do osiągnięcia tego celu. Samoloty Finnair staną się mobilnymi ambasadorami ponadczasowego fińskiego wzornictwa i kreatywności, zapewniając naszym klientom wyjątkowe doznania podczas lotów”.

„Mamy nadzieję, że latające po niebie sympatyczne maki Unikko oraz inne klasyczne wzory Marimekko wykorzystywane na pokładzie samolotów sprawią radość ludziom na całym świecie” – mówi Mika Ihamuotila, prezes Marimekko. „Jakiś czas temu postanowiliśmy wykorzystać kolorowe wzornictwo oraz modę projektu Marimekko w ramach współpracy z nietypowymi partnerami i w niebanalnych formach sztuki – między innymi w balecie, tańcu nowoczesnym czy sztukach wizualnych. Teraz czas na zaskakujące działania w przestworzach. Jestem przekonany, że współpraca Marimekko i Finnair wniesie do gorączkowych, a często także szarych, podróży lotniczych radość i komfort oraz zaowocuje pięknymi wspomnieniami wśród pasażerów”.

Marimekko i Finnair wierzą, że współpraca pozwoli nie tylko na podniesienie poziomu zadowolenia wśród ich klientów, ale również pomoże w budowaniu świadomość ich marek. Obydwie firmy są od dawna obecne na rynku w Japonii, a obecnie szybko podbijają inne azjatyckie rynki, w szczególności chiński.

„Linie Finnair są dla Marimekko naturalnym partnerem. W moim przekonaniu są to pierwsze linie lotnicze na świecie, które zwróciły uwagę na znaczenie wzornictwa oraz uczyniły z niego ważny element swoich usług” – oznajmia Ihamuotila. „Poprzez naszą współpracę pragniemy pokazać, jak design może przyczynić się do lepszego samopoczucia ludzi w różnych sytuacjach życiowych. Współpraca z Finnair w zakresie designu wpisuje się również w naszą strategię wzrostu, wspierając ją zwłaszcza w regionie Azji i Pacyfiku, który jest jednym z kluczowych rynków dla Marimekko”.

„Obydwie marki dążą do oferowania klientom pozytywnych wrażeń, wysokiej jakości i komfortu” – dodaje Vehviläinen. „Jesteśmy przekonani, że ta współpraca pomoże nam wykreować nowe doświadczenia i zapewnić całemu nowemu pokoleniu pasażerów Finnair długotrwałe pozytywne wrażenia”.

Podczas trzyletniej współpracy ekskluzywna kolekcja produktów Marimekko będzie
również dostępna dla klientów Finnair w ramach oferty prezentowanej podczas lotów oraz w sklepie Finnair Plus Shop.

Żródło: oficjalna informacja dla prasy

Więcej artykułów na ten temat:

Finlandia Tutaj: Marimekko
Finlandia Tutaj: Samolotem do Finlandii
Finlandia Tutaj: Fiński design

2 komentarze:

  1. Uważam, że to kapitalny pomysł. Samoloty wyglądają teraz naprawdę niesamowicie :)

    OdpowiedzUsuń